Dlaczego warto wybrać ogrodzenie betonowe?

Nowoczesne ogrodzenie z elementów betonowych w kolorze szarym

Bez dwóch zdań beton jest jednym z tych ponadczasowych materiałów, które cieszą się sympatią użytkowników przez jego ogromną trwałość oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego też bardzo wiele osób decyduje się na ogrodzenie z betonowych elementów. To strzał w dziesiątkę, ponieważ płot betonowy daje szerokie pole do manewru – jest połączeniem najwyższej jakości oraz ciekawego stylu.

Czytaj dalej Dlaczego warto wybrać ogrodzenie betonowe?

Czyszczenie kostki brukowej krok po kroku

kostka brukowa w trzech kolorach: ciemnoszara, jasnoszara i beżowa

Kostka brukowa jest najczęściej wybieranym rodzajem nawierzchni na podjazdy czy ścieżki. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest ona bardzo łatwa zarówno w położeniu, jak i pielęgnacji. Mycie kostki brukowej nie jest skomplikowane, dlatego warto wiedzieć, jakimi zasadami trzeba się kierować, aby była ona wizytówką dla domu i ogrodu.

Czytaj dalej Czyszczenie kostki brukowej krok po kroku

Jak układać kostkę brukową?

Ułożona kostka brukowa w kolorze ciemnoszarym i szarym

Prawidłowe ułożenie kostki brukowej ma decydujący wpływ na jej trwałość podczas późniejszej eksploatacji. Nawierzchnia z nawet najwyższej jakości kostki może ulec szybkiemu uszkodzeniu, jeśli zostaną popełnione błędy na etapie układania. Problemów można się ustrzec krok po kroku stosując się do sprawdzonych zasad, które zagwarantują właściwe ułożenie wszystkich warstw nawierzchni. Koniecznie zapoznaj się z nimi przed rozpoczęciem prac. (aktualizacja artykułu: czerwiec 2020) Czytaj dalej Jak układać kostkę brukową?

Zanim położysz kostkę brukową – 7 uwag wstępnych

Kostka brukowa w kolorze pastelowym i szarym ułożona w kształcie łuku na chodniku

Wybór i ułożenie kostki brukowej wydawać się może nie lada wyzwaniem, szczególnie dla osób, które zajmują się tym pierwszy raz w życiu. Zadanie to można sobie znacząco ułatwić, przygotowując się uprzednio na to, co nas czeka. Przedstawiamy kilka krótkich wskazówek, które pomogą Wam prawidłowo obchodzić się z kostką brukową na etapie składania zamówienia, układania i konserwacji. Życzymy udanej pierwszej przygody z kostką brukową! (aktualizacja artykułu: czerwiec 2020) Czytaj dalej Zanim położysz kostkę brukową – 7 uwag wstępnych

Odladzanie kostki brukowej

Kostka brukowa pokryta cienką warstwą lodu i śniegu w szczelinach

Zimą śnieg i lód na chodnikach oraz podjazdach to codzienne zmartwienie właścicieli posesji. Każdy poszukuje najlepszego sposobu na szybkie i skuteczne pozbycie się problemu. Wybierając sposób odśnieżania i odladzania, koniecznie trzeba się zastanowić, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla kostki brukowej. Źle dobrana do rodzaju nawierzchni metoda czyszczenia może przynieść przykre konsekwencje w postaci uszkodzeń i odbarwień na wiosnę. (aktualizacja artykułu: lipiec 2020) Czytaj dalej Odladzanie kostki brukowej

Jak zamontować ogrodzenie?

Wysokie ogrodzenie wokół domu niecałkowicie zabudowane z nowoczesnymi przęsłami

Ogrodzenie wokół posesji pełni równocześnie wiele funkcji. Przede wszystkim stanowi granicę w widoczny sposób oddzielającą nasz teren od innych. Daje to nam poczucie prywatności, intymności i bezpieczeństwa. Ogrodzenie jako zewnętrzna granica posesji jest też jej wizytówką. Jego wygląd podpowiada odwiedzającym, czego mogą spodziewać się wewnątrz. Zarówno od strony estetycznej, jak i ze względu na stopień zabezpieczenia. Jeśli ktoś otoczył dom solidnym murem, przypuszczalnie ma powody, by chronić swoją prywatność. Eleganckie ogrodzenia ze zdobionymi przęsłami ogradzają z reguły równie eleganckie rezydencje, które powstały nie tylko jako miejsce zamieszkania, ale jako symbol zamożności i luksusu. Niezależnie od tego, jakim ogrodzeniem chcesz otoczyć swój dom zawsze musisz pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad montażu ogrodzeń. (aktualizacja artykułu: lipiec 2020) Czytaj dalej Jak zamontować ogrodzenie?

Jak układać krawężniki

Szary krawężnik wykańczający kamienistą ścieżkę

Każda nawierzchnia wymaga odpowiedniego wykończenia. Zapewni to nie tylko jej estetyczny wygląd, ale także stabilność i wytrzymałość. Do tego celu przeznaczone są krawężniki i innego typu obrzeża. Układając je również należy przestrzegać pewnych zasad, bo inaczej całość nawierzchni nie będzie w stanie właściwie spełnić swojej funkcji. Przeczytaj kluczowe wskazówki, jak układać krawężniki. (aktualizacja artykułu: lipiec 2020) Czytaj dalej Jak układać krawężniki

Jak układać płyty brukowe?

Nawierzchnia stworzona z dużej wielkości szarych płyt brukowych

Układanie płyt brukowych nieco różni się od układania kostki. Płyty mają znacznie większą powierzchnię, zatem odmienne są wymagania, jeśli chodzi o właściwe przygotowanie podłoża pod nawierzchnię. Poniżej prezentujemy najważniejsze wytyczne, dotyczące układania płyt brukowych, zarówno tych pełnych, jak i ażurowych. (aktualizacja artykułu: lipiec 2020) Czytaj dalej Jak układać płyty brukowe?